Shokrinia
Shokrinia
انتخاب مجری، حاشیه یا محملی برای عدم پاسخگویی!


انتخاب مجری، حاشیه یا محملی برای عدم پاسخگویی!


بحث انتخاب مجری از سوی مصاحبه شونده تقریبا" عجیب ترین و درعین حال غیرحرفه ای ترین خواسته از یک رسانه است که برخلاف همه اصول حرفه ای در کار رسانه، می تواند موجب عدم اعتماد به رسانه، مصاحبه شونده و مصاحبه کننده باشد.

آنها که ساده ترین مباحث ارتباطی را می فهمند، نیک می دانند که مصاحبه هایی در حد و اندازه رئیس یک قوه قطعا" نیازمند مجری و اداره کننده ای قوی، فهیم، دارای کیاست، هوش، اطلاعات فوق العاده و به روز، آرامش ظاهر، دارای اراده تصمیم گیری آنی بر روی آنتن زنده، آراستگی در کلام و ظاهر و ده ها آیتم دیگر است که بتواند در صورت مورد خطاب گرفتن از سوی مصاحبه شونده به صورت معروف پینگ پنگی پاسخ دهد و پاسخ بگیرد.

صد البته در مصاحبه های هدایت شده و یک طرفه قضیه به شیوه دیگری است و نیازمند ابزار، امکانات، اطلاعات بیشتر و حتی تعریف شده که موضوع بحث اکنون بنده نیست.
ادامه مطلب...

سبدکالا؛ بی برنامگی دولت یا تلاش هدفمند برای ناراضی تراشی در دهه فجر
سبد کالا؛ بی برنامگی دولت یا تلاش هدفمند برای ناراضی تراشی در دهه فجررسول شکری نیابعد از ماه ها فعالیت دولت یازدهم توزیع نخستین سبد کالایی دولت از روز گذشته در نقاطی از کشور آغاز شد و در اکثر نقاط هم علاوه بر هجوم مردم ، منجر به ابراز ناراحتی و حتی نارضایتی مردم شده است.

در این مجال بنای بر نقد ماهیت این اقدام و فلسفه وجود یا عدم وجود آن نیست اما دولتی که اکثریت قریب به اتفاق آنرا کسانی تشکیل می دهند که از مهمترین منتقدان اقتصاد کوپنی، اعطای یارانه و حتی قانون فعلی هدفمندی یارانه ها تشکیل می دهند و با اعتراض به همین شیوه ها در تبلیغات انتخاباتی، رقبا را از میدان می راندند، چگونه حاضر شده این کار را در نخستین روزهای دهه فجر که علی القائده باید کام مردم شیرین شود، چنین تلخ کند....

ادامه مطلب...

دلم خراب و خرابه خراب و شام خراب
دلم خراب و خرابه خراب و شام خراب


سال‌ها بود در حسرت زيارت حرمين شريفين حضرت رقيه خاتون(س) و حضرت زينب كبري(س) بودم بارها قرار شده بود مشرف شوم اما هربار به علتي اين سعادت از ما سلب مي‌شد تا اينكه ظهر عاشوراي امسال به پاي‌بوسي بي‌بي سه ساله فراخوانده شديم... آن هم با خانواده كه تقريبا" آرزو شده بود...

شب عاشورا با بچه‌هاي بيت‌العباس(ع) خداحافظي مي‌كردم... مجلس خوبي داشتيم و همه التماس دعا مي‌گفتند.. برخي حاجاتي داشتند خواهان دعاي مخصوص بودند... يكي دونفر هم قسم و قرآن مي‌دادند كه فردا شب شام غريبان برايشان شمع روشن كنم... فردا ظهر به سوريه رسيديم... من مجنون زيارت بودم و وقتي عصر عاشورا خودم را در حرم حضرت زينب(س) ديدم، خدا مي‌داند چه حالي داشتم... اما هنوز آرزو محقق نشده بود... گفتند فردا بايد به زيارت حضرت رقيه خاتون(س) برويم و من شب را در حالت خستگي و نيمه اشك و نيمه هيجان سپري كردم... صبح روز يازدهم محرم رسيد و من ساعت 10صبح خود را در حرم بي‌بي سه ساله ديدم... نمي‌دانم چه شد كه دست دختر و پسرم را رها كردم و بغض چندين ساله‌ام تركيد... اشك.. اشك.. اشك.. و لحظه‌اي امانم نمي‌داد.. ياد حرم حضرت قمر بني‌هاشم(ع) و امام حسين(ع افتادم.. اما بغضم بيشتر و بيشتر تركيد... حاج حسن مي‌خواند و من و جماعت 150نفره زائران كرمانشاه فقط گريه مي‌كرديم... چندبار اشاره كردند كه من بخوانم .. نتوانستم... تا اينكه به خودم جرات دادم و روي پا ايستادم با صداي لرزان ولي‌بلند فرياد زدم:


دلم خراب و خرابه خراب و شام خراب

همه‌ي اهل جهان را خراب مي‌بينم


ادامه مطلب...

مرصاد کمینگاه الهی برای اضمحلال منافقین


مرصاد کمینگاه الهی برای اضمحلال منافقین


 

همزمان با پذيرش قطعنامه 598 از سوی حضرت امام (ره) تا قطعيت يافتن آن، مجالي براي يكي از سفاك ترين گروه هاي تروريستي جهان به عنوان سازمان منافقين به وجود آمد كه به گفته سران وابسته خود نظام جمهوري اسلامي ايران را در مدت زمان سه روز ساقط كنند.

موضوعي كه نه تنها به وقوع نپيوست بلكه با لطف خداوند و كمينگاه الهي در عمليات ظفر مند و غرور آفرين مرصاد ، نهايي ترين و مهلکترین ضربه بر پيكره نفاق وارد و آنان را براي هميشه از رويارويي نظامي با ملت ايران جدا ساخت.

برنامه منافقين اين بار چنين تدارك ديده شد که در سوم مرداد ماه سال 1367، همزمان با آغاز حمله نیروهاي عراقي از بخشی از جنوب ایران و در حالي كه بيشترین نگاه ها و برنامه ها به آن خطه معطوف بود ، نیروهاي سازمان منافقين براساس یک برنامه زمان بندي شده، 33 ساعته با بهره گیري از 25 تیپ که مجموعاً چهار تا پنج هزار نفر را در بر مي گرفت طي پنج مرحله، از شهرهاي سرپل ذهاب، اسلام آباد، کرمانشاه، همدان و قزوین عبور و خود را به تهران رسانده و ضمن اعلام سقوط جمهوري اسلامي، آنرا جشن بگيرند.

سخنگوي گروهک تروریستی منافقین با برشمردن اهداف اين حمله، مهمترین هدف را وارد آوردن تلفات هرچه بیشتر به نیروهاي ایران و بازکردن راه براي یک انقلاب عمومي علیه نظام و حضرت امام خمیني(ره) عنوان كرد.

عمليات فروغ جاويدان(که به دروغ جاويدان مشهور شد) با پشتيباني هوايي جنگنده های رژيم بعثي صدام و همراهي ادوات مختلف از جمله 120 دستگاه تانک، 400 دستگاه نفربر، 90 قبضه خمپاره انداز 80 میليمتری، 30 قبضه توپ 122 میليمتری، 150 قبضه خمپاره 400 میليمتری، یک هزار قبضه تیربار کلاشینکف ، 30 قبضه توپ 106 میليمتري و یک هزار دستگاه کامیون و ده ها اقلام دیگر اهدایی رژیم بعث و برخی کشورهای اروپایی پشتيباني شد .

عمليات در سوم مرداد ماه 67 از دشت های سرپل ذهاب آغاز و با حمايت همه جانبه هوايي جنگنده های عراقي ها و آتش توپخانه عراق، منافقين به شهرهاي سرپل ذهاب، کرند غرب و اسلام آباد غرب وارد شده و حرکت خود را به سمت شهر كرمانشاه آغاز کردند.

تنگه معروف و استراتژيك چهارزبر در 35 كيلومتري كرمانشاه كه بعدها به تنگه مرصاد تغيير نام داد، محل رويارويي رزمندگان دلیر سپاه اسلام، بسیجیان و فرزندان خمینی کبیر با مزدوران و وطن فروشان منافق بود.

حضور تاثیرگزار و ایثار ماندگار بسیجیان و نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با پشتیبانی آتش توپخانه ای ارتش و هوانیروز قهرمان کرمانشاه و طراحي عملیاتي کلیدی با عنوان مرصاد (كمينگاه) با الهام از آیه شریف انا ربک لبالمرصاد و رمز مبارك یا علی(ع) که با تدابیر شهید سرافراز امیر سپهبد صیاد شیرازی و سرلشگر محسن رضایی انجام شد، به منافقین اجازه پيشروي تا تنگه چهار زبر داده شد و در يك تاكتيك كاملا مشخص و پيش بيني شده، به طور همزمان در صبحگاه پنجم مرداد ماه از هوا و زمين بر منافقین يورش برده و طي دو روز درگيري، هيمنه پوشالي نفاق را درهم شكسته و طومار آنان را برای همیشه تاریخ درهم پیچیدند.

صبح هفتم مرداد ماه با طلوع آفتاب اثري از منافقين وطن فروش باقي نماند و باقیمانده ياران خائن مسعود و مريم رجوي با تحمل شكست سنگين و متلاشي شدن تمام تجهيزات و ادوات جنگي و تحمل 4800 كشته و زخمي به عراق گريختند.

اين پيروزي ظفرمند رزمندگان اسلام، توان هرگونه باج خواهي و زیاده خواهی را از صدام گرفت و او را مجبور ساخت در 15 مرداد ماه آتش بس را پذيرفته و از موضع ضعف و شکست بر سر ميز مذاكره با ایران بنشيند.

عمليات غرور آفرين مرصاد دستاوردهای داخلي و خارجي بسیاری براي كشور و ملت داشت كه از آن جمله می توان به اتحاد هرچه بيشتر نيروهاي نظامي، انتظامي و بسيج در داخل كشور، ذلت ابدی براي منافقين در سطح دنيا و قرار گرفتن در آنان ليست گروهك هاي تروريستي حتي در تروريست ترين كشورهای دنيا از جمله ایالات متحده امريكا، هوشياري مستمر ملت بزرگ ايران و نيروهاي مردمي، خنثي شدن تلاش مذبوهانه صدام و ايادي بعثي وي براي سهم خواهي از ايران در پاي ميز مذاكرات صلح و پذيرش زبونانه قطعنامه 598 از سوی وی، تثبيت قدرت و توان بالاي نظامي و امنيتي نظام جمهوري اسلامي درسطح منطقه و قدرت واکنش و عكس العمل سريع رزمندگان اسلام در مقابل هرگونه تجاوز احتمالي تنها بخشي از اين توفيقات بود.

عمليات مرصاد نقطه طلايي پيروزي لشگریان اسلام بر كفر و نفاق بود كه با وحدت، همدلي، هم افزایی و اطاعت همه نيروها تحت نظر و فرماندهی ولایت امر صورت گرفت و گروهک تروریستی منافقین با اضمحلال کامل، دیگر نتوانست شکست خود را جبران کند و مسیر حوادث تروریستی کور، جاسوسی، وطن فروشی و ارتکاب جنایات ضدبشری را در عراق و ایران دنبال کرد و ماهیت چهره کریه خود را تاجایی آشکار ساخت که هم پیمانان و حامیانش را از دست داد.

این پیروزی در موقعیت زمانی خود با فتح خرمشهر برابری داشت و کرمانشاه که نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی بود و اولین و آخرین گلوله جنگ به سمت آن شلیک شد، با تقدیم قریب به 10 هزار شهید سرافراز و ده ها هزار آزاده، ایثارگر و جانباز به عنوان سندی کوچک از وفاداری مردم این خطه از ایران اسلامی ثبت و ضبط شد از این رو شش سال پیش شورای عالی انقلاب فرهنگی برآن شد با احترام به این همه رشادت، ایثار و فداکاری مردم، تاریخ و تمدن کهن 12هزار ساله و وفادارای و ولایتمداری مردم این خطه، پنجم مرداد را به عنوان روز ملی کرمانشاه اعلام و در تقویم ها بگنجاند.

رسول شكري نيا

لینک مطلب در روزنامه جوان:

http://www.javanonline.ir/files/fa/publication/pages/1392/5/4/22_302.jpg

لینک یادداشت در خبرگزاری فارس:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920505000311

لینک یادداشت در مرصاد نیوز:

http://www.mersadnews.ir/?p=45027

لینک یادداشت در آژانس خبری کرمانشاه:

http://www.kshna.com/index.php/news/36-1390-11-07-10-49-47/738-1392-05-05-06-20-51

لینک یادداشت در 598:


 

ادامه مطلب...

خون شهید شحاطه دامن سلفی ها و اخوانی ها را گرفت


خون شهید شحاطه دامن سلفی ها و اخوانی ها را گرفتمصر در یکی دوهفته اخیر دستخوش تحولات مختلف، متعدد، قابل پیش بینی و گاها" غیرقابل پیش بینی بود.

جریان وابسته به اخوان المسلمین، تشکلی غیرسیاسی که در قریب به 70سال فعالیت خود، تئوری پردازی و جریان سازی کرد و در یکسال اخیر و با انتخاب یکی از چهره های مورد حمایت خود یعنی محمد مرسی، تلاش کرد شیوه ای مطابق با دیدگاه سلفی را از اسلام سیاسی به جهانیان، مسلمانان و ملت مصر نشان دهد.

تجربه شکوهمند و موفقیت آمیز ملت بزرگ ایران و استقرار نظام جمهوری اسلامی که مبتنی بر قرائت صحیح، دقیق، به روز و پویا از اسلام سیاسی منطبق با شریعت مقدس بر مبنای تئوری ولایت فقیه و حکومت صالحان است در این مدت همواره به عنوان الگویی بی نظیر و دارای مبانی استدلالی و استباطی قوی نه تنها در دول اسلامی بلکه در دول غربی و حکومت های دارای تفکرات سکولاریسم، لیبرالیسم و امپریالیسم مورد تجزیه، تحلیل و واکاوی بسیار جدی قرار گرفته است.

اخوان المسلمین با علم به این مسئله و مطالعه جدی در این راستا به صورت تعریف شده و خود خواسته، نسخه جدیدی را برای اداره کشور مصر که بزرگترین کشور عربی جهان و از نخستین تمدن های بشری است، پیچید و در این مسیر تمام تلاش خود را برای پیاده کردن اسلام حکومتی مطابق با برداشت های فقهی خود که برمبنای خواستگاه سلفیت به معنای ظاهری اقتدا و عمل به دستور علمای گذشته است، مصروف ساخت.

نادیده گرفتن احکام حقیقی اسلام، بی توجهی به حیات بخشی، زنده و به روز بودن احکام شریعت مقدس اسلام، عدم توجه به اصل مدارا و توجه به حقوق سایر ادیان، اقوام و مذاهب در دین مبین اسلام، تلاش برای شیوه اداره جامعه مطابق با اصول جمهوری اسلامی منهای اصل مترقی ولایت فقیه ( به عنوان تئوری پایدار شیعه برای اداره جامعه و تشکیل حکومت)، فقدان رهبری عالمانه، عاقلانه و مبتنی بر تدبیر همراه با شجاعت در آن جامعه و نیز بی توجهی به خواسته های مختلف مردم از حکومت که در پی بیش از 30 سال استبداد رژیم مبارک تجمیع شده بود، در کنار سیاست یک بام و چندهوایی مرسی درباره رژیم صهیونیستی، جنایات این رژیم در غزه و فلسطین، تحولات لبنان، عراق، افغانستان و سوریه که با هم پیالگی ارتجاع عرب و خوش نشین های منطقه و صحنه گردانی آمریکا و اسرائیل، آتش فتنه قومی، مذهبی و انسانی را به راه انداخته اند، در زمره این مسائل بودند.

فقدان مبانی فقه حکومتی در جریان سلفی که تلاش دارد قرائت های خود از اسلام را حتی اگر مخالف نص صریح قرآن کریم، احادیث و روایات و سیره پیامبر، اهل بیت(ع) و بزرگان دین باشد، جاری و ساری کند، سبب این بهم ریختگی سیاسی، اجتماعی، فکری و نگاه مرتجعانه به حکومت بر کشور بزرگ مصر شد.

همزیستی و همکاری اخوانی ها با سلفی ها و شاخه تکفیری آن که به عنوان سلفی های جهادی! شناخته می شوند تاجایی پیش رفت که در برابر چشم مردم به محل اقامت شهید شیخ شحاطه عالم فرزانه شیعه و سه نفر از مومنین همراهش هجوم ناجوانمردانه برده و علاوه بر ضرب و شتم و مثله کردن بخشی از ابدان این شهدای سرافراز، آنها را به شهادت رسانده و اجسادشان را در کوی و خیابان کشیدند و تصاویر انزجار آمیز آنرا که یادآور جنایات هم مسلکانشان در سوریه که از آدم خواری و نسل کشی گرفته تا جنایاتی که حتی حیوانات هم گاهی از آن اجتناب می کنند، در بین مردم دنیا پخش کردند و برای غربی ها که سال ها به دنبال القای متوحش نشان دادن مسلمانان بودند، چه لقمه ی رسانه ای از این چرب تر که با یک تیر ده ها نشانه را هدف گرفتند و این تصاویر به سرعت به سراسر جهان مخابره شد.

یقینا" اگر جریان تکفیری، سلفی مصر فضای عمومی را مساعد نمی دید این چنین علیه این انسان های بی گناه مرتکب جنایت نمی شد و تشییع مظلومانه پیکرهای چهار شهید شیعه مصر، خود گواه مهمی بر این مسئله بود که خون یاران حقیقی امیرالمومنین(ع) و سیدالشهدا(ع) هرگز بدون اجر نخواهد ماند و به فاصله کمتر از ده روز، مصر تاوان ارتجاع سلفیت، وهابیت و یکجانبه نگری و قرائت غلط از دین مبین و انسان ساز اسلام را داد.

اخوانی ها گریختند و سران آن دستگیر شدند، رئیس جمهور مرسی زندانی و خلع شد تا بداند نتیجه اعتماد بی جا به آمریکا و اسرائیل و هم پیمانانی که سفر اولش را به مقصد کشورشان با عجله و شتاب انجام داد، همین است.

امروز ملت مصر بیش از همیشه باید مراقب باشد که از طرفی در دام پس ماندگان رژیم مبارک و علاقمندان به مکتب لائیک و سکولاریسم نیفتد و از طرف دیگر قرائت غلط سلفی ها را در اداره حکومت نپذیرد چرا که راه رهایی کشورهای اسلامی تکیه بر دواصل اساسی جمهوریت به معنای مردمسالاری در همه شئون و اسلامیت به معنای درنظر داشتن اصول اساسی و محکمات دین مبین اسلام که یکی از آن اداره حکومت است، باشد.

آنها و سایر ملت های مسلمان در منطقه و جهان باید بدانند ترکیب موزون و هماهنگ «جمهوری اسلامی» به اعتراف بسیاری از اندیشکده های غربی و اسلامی، امروز بهترین شیوه اداره جامعه در بسیاری از بلاد اسلامی است.

رسول شکری نیا

انتشار در جوان آنلاین:

http://www.javanonline.ir/fa/news/601936

انتشار در فرنیوز:

http://www.farnews.ir/fa/15068/

انتشار در سایت 598:

www.598.ir/fa/news/149017/ادامه مطلب...

وینسس و بشرهایی که حقوق نداشتند!

وینسس و بشرهایی که حقوق نداشتند!
 

رسول شکری نیا

سالگرد فاجعه حمله ناجوانمردانه ناو وینسس آمریکا به مسافران مظلوم، بی دفاع و کودکان هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران دوباره فرا می رسد و هرسال ابعاد جدیدی از این جنایت ضدانسانی آمریکایی ها روشن می شود.

زنان، کودکان و مردان بی فاع و مسافران پرواز 655 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه گمان نمی کردند حجم ددمنشی آمریکایی ها آنقدر وسعت یافته باشد که با علم و اطلاع از مسافربری بودن هواپیمایشان، آنرا هدف موشک قرار دهند و خم هم به ابرو نیاورند.

درست است که جنایت 12 تیرماه 67 آمریکا در آب های نیلگون خلیج فارس اولین و آخرین جنایت آنها نبود و کشوری که فاجعه هیروشما و ناکازاکی را به وجود آورده یا در جنگ های جهانی، حاضر به کشتار و قتل عام دست جمعی مردم بی دفاع شده ، حتی به ملت خود برای اهداف پلیدش رحم نمی کند، اما این بار موضوع متفاوت بود. جنایت 12تیرماه آمریکایی ها، جنایتی تمام عیار و آگاهانه بود  همان نکته ای که برخی خدمه ناو غیر از کاپیتان راجرز، بعدها به آن اعتراف و اعلام کردند به دلیل منافع ایالات متحده جرات بیان عمدی بودن اشتباهشان را ندارند.

آری وینسس سال ها بعد اوراق شد و اثری از این سند جنایت باقی نماند تا بعدها افکار عمومی نتوانند به بهانه وجود آن پرسش کنند و آمریکایی ها را ناچار به ارائه پاسخ و یا اعتراف به اشتباه و تعمدی بودن این واقعه نمایند.

هیچ چیز به اندازه اعطای نشان به راجرز ناخدای بی خدای این کشتی ملت ایران را آتش نزد. آن زمان که به جای محاکمه این جنایتکار جنگی، به وی لقب و مدال افتخار دادند که هنوز هم به آن فخر می فروشد.

سازمان های مدعی حقوق بشر که شب و روز از لزوم رعایت حقوق بشر و حتی حیوانات، جانوران و گیاهان سخن می گویند در این فاجعه چشم و گوش خود را بستند و تنها به ابراز تاسف بسنده کردند.. این بشرهای بی گناه به جرم جهان سومی بودن در آن زمان لابد حقوقی نداشتند که استیفا شود و همان دیه ای که بعد از ده سال پیگیری، پرداخت شد برای آنان کافی بود!

هیچ سازمان بین المللی مهمی تحقیق جامع و کاملی از این جنایت منتشر نکرد و سازمان ملل و شورای امنیت آن ذره ای مسئولیت و انسانیت در خود احساس نکرد که لااقل آنرا محکوم کند.

امروز اما تداوم این کشتارهای دسته جمعی و نسل کشی در کشورهای مسلمان از سوی آمریکایی ها و ایادی و دست پروردگانشان ابعاد دیگری یافته و بعد از جهنم ویتنام، نسل کشی مسلمانان در افغانستان و پاکستان، عراق و سوریه و بلاد دیگر اسلامی که مستقیم یا با واسطه از سوی استعمار و استکبار جهانی دنبال می شود، تداوم همان سیاست ضدانسانی آنهاست.

جنایات تکفیری ها در شهرهای مختلف سوریه و اخیرا" مصر این حقیقت را به جهانیان نشان داد که غرب به دنبال تفرقه، تنش و کشتار در بین مسلمانان است و نهادهای بین المللی که تا حد صدور یک بیانیه و اطلاعیه خود را تنزل داده اند، تنها تماشاچیان این صحنه هستند و به دنبال صید ماهیان خود از این آب گل آلوده به جهل هستند.

نهادهای مسئول در جمهوری اسلامی نه تنها نباید در پیگیری این جنایت کوتاه می آمدند بلکه وظیفه دارند از مراجع قانونی و شکایات حقوقی پیگیری قضایی خود را درباره این جنایت تا اعتراف عاملان آن به تعمدی بودن حمله به هواپیمای مسافربری، ادامه دهند و خواسته ملت این است که دربرابر مصالح، منافع و حقوق ملت نباید ذره ای کوتاه آمد و عقب نشست.

به هرجهت ما در این سال ها فقط به ذکر یاد و خاطره این واقعه بسنده می کنیم و موضوع تا سال بعد فراموش می شود. متاسفانه عکس، فیلم و مستندات خوبی هم از این جنایت در دسترس نیست و هنرمندان شناخته شده در عرصه هنر سینما، تئاتر، موسیقی، تجسمی و ادبیات نیز به راحتی از کنار این تراژدی غمبار که ظرفیت بسیاری برای پرداختن دارد، گذشته و کمتر به این مهم سوق داده شده اند.

از این همه نهاد فرهنگی، هنری موازی درکشور نیز که گاه در برگزاری یک برنامه چنان پیش می روند که کار همدیگر را خنثی می کنند، لابد تاکنون احساس مسئولیت نکرده اند ...

به امید روزی که همه در برابر شهدا و مظلومان این حادثه جانسوز و دیگر وقایعی که سبب آرامش و آسایش امروز همه ماست، احساس مسئولیت کنیم.

 رسول شکری نیا
انتشار این مطلب در صفحه اول روزنامه جوان
انتشار این مطلب در خبرگزاری فارس
انتشار این مطلب در خبرگزاری تسنیم
 
ادامه مطلب...

خبرنگاران ظرفیت پذیرش انتقاد دیگران را بالا ببرند
یک کارشناس رسانه:

خبرنگاران ظرفیت پذیرش انتقاد دیگران را بالا ببرند


  

خبرگزاری مهر: یک کارشناس رسانه و مدرس حوزه ارتباطات گفت: خبرنگاران در جامعه ما تاثیرگذارند از این رو تلاش می کنند ظرفیت پذیرش انتقاد دیگران به ویژه مسئولان را بالا ببرند.

رسول شکری نیا در آستانه 17 مرداد روز خبرنگار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: خبرنگاران یکی از مهمترین ارکان مهم دموکراسی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و پل ارتباطی مطمئن بین مردم و مسئولان هستند و امروز به عنوان چشم های بیدار جامعه، مردم و مسئولان فعالیت دارند.

وی ادامه داد: تلاش ها و مجاهدت های خبرنگاران دوشادوش بسیاری از مسئولان بر کسی پوشیده نیست و روزخبرنگار تنها یک بهانه برای تقدیر از بخشی از تلاش های آنان است.

شکری نیا تاکید کرد: اصحاب رسانه و خبرنگاران همواره به رسالت خطیر خود که همان اطلاع رسانی شفاف، صادقانه و عالمانه است عمل می کنند و فرصت تصمیم گیری بهتر برای مسئولان و مدیران را فراهم و از سویی دیگر زوایای پنهان بسیاری از مسائل را برای به نتیجه رسیدن مسائل مختلف برای مسئولان تبیین می کنند.

وی در خصوص جایگاه خبرنگاران در کشور گفت: جایگاه خبرنگاران در نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاهی بالا و ارزنده است و بسیاری از مسئولان ارشد نظام، خود در صنف خبرنگاران و روزنامه نگاران فعالیت کرده اند و حتی مقام معظم رهبری نیز در اوایل انقلاب خودشان مدیر مسئول و دست اندرکار روزنامه و فعال این عرصه بوده اند.
 
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1666759
ادامه مطلب...

تكفيري‌ها در بين اهل سنت جايگاهي ندارند
تكفيري‌ها در بين اهل سنت جايگاهي ندارند

 رسول شکری نیا

اقدام متحجرانه، غير انساني و غيراسلامي تعداد معدودي از عناصر تكفيري و سلفي در مصر و به شهادت رساندن عالم شيعه و تعدادي از شيعيان اين كشور، موجي از تنفر، بغض و كينه نسبت به اين اقدامات را در بسياري از كشورهاي اسلامي و حتي غير اسلامي برانگيخت.

اين حركت هدايت شده، ضد آموزه‌هاي شريعت مقدس اسلام و مشي پيامبر مكرم(ص) بوده و بسياري از علماي جهان اسلام، بزرگان و علماي اهل سنت و الازهر را درپي داشت.

پيروزي اسلام خواهان و به قدرت رسيدن محمد مرسي در مصر كه عليرغم برخي انتقادات به تصميمات و اظهاراتش، قابل قياس با رژيم مبارك نيست، از سويي جريانات ضد اسلامي را ناخشنود ساخته و از سوي ديگر متاسفانه فضا را براي برخي گروه‌هاي سلفي جهادي و تكفيري‌ها كه پيش از اين به دنبال خاستگاه حكومتي بودند، فراهم كرده است.

وقايع تاسف بار سوريه و قتل عام و نسل كشي كم سابقه مسلمانان و شيعيان در اين كشور كه توسط آدم‌خواران تكفيري هر روز ادامه دارد و قتل‌هاي فجيع كودكان شيعه با شيوه‌هايي كه دل هر انساني را به درد مي‌آورد و پخش غرورآميز! اين جنايات در فضاي مجازي، بهترين خدمت اين افراد به اسلام ستيزي! و اسلام هراسي مورد نظر استكبار و غربي‌هاست.

تخريب قبور مطهر صحابه پيامبر اكرم(ص) و امام علي(ع) و فرزند جعفر بن ابي‌طالب(ع) و نيز هتك مقدسات مسلم اسلامي، فتاواي جعلي و ضد اسلامي جهاد نكاح، قتل موافقان اسد، ترور علماي بزرگ و معتدل اهل سنت مانند شيخ البوطي و ديگران، همسويي عجيب مواضع برخي مفتي‌ها با رژيم صيهونيستي و آمريكا در بحث سوريه، فلسطين و بلاد اسلامي، كشتار كم سابقه شيعيان در پاكستان، از جمله عواملي است كه زمينه ساز وقوع چنين حوادثي شده است.

 

انتشار یادداشت در سرویس سیاسی روزنامه جوان

 http://www.javanonline.ir/vdceww8npjh8xoi.b9bj.html
انتشار یادداشت در سرویس  استانهای روزنامه جوان

http://www.javanonline.ir/vdcdjx0kzyt0sj6.2a2y.html
انتشار یادداشت در پایگاه خبری مرصاد
http://www.mersadnews.ir/?p=33722
انتشار یادداشت در پایگاه خبری توسعه
http://www.tuseah.com/next.aspx?asp=132
انتشار یادداشت در سایت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت
http://www.dmsonnat.ir
ادامه مطلب...

عناصر مشارکتی در کابینه روحانی جایی ندارند


حماسه سیاسی ملت ایران در لبیک به فرمان ولی امر مسلمین محقق شد و مشارکت قریب به 73 درصدی در انتخابات ریاست جمهوری، دشمنان و بسیاری از تحلیل گران داخلی و خارجی را متحیر ساخت.

گفتمان اعتدال و امید حجت الاسلام روحانی با مولفه های مختلف از مناظرات صدا و سیما گرفته تا عدم هماهنگی بین اصولگرایان و چند دستگی آنان، عملکرد دوسه سال اخیر دولت و هدایت مسیر انتخابات از سوی برخی چهره ها از جمله آیت الله هاشمی و بیان انتقادی همراه با گفتمان دیپلماتی و محتاطانه دکتر روحانی همه و همه سبب شد انتخاباتی متفاوت از آنچه تحلیل می شد و نظرسنجی ها بیان می کردند رقم خورده و چهره منتخب، فردی متعادل، میانه رو با گرایشاتی از جنس نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

از یکسال پیش تاکنون جریانات برانداز و اپوزیسیون نظام که در سال 88 انتخابات قانونی و رسمی کشور را به بهانه هایی که خود به واهی بودن آن بیش از همه معترف بودند، تلاش کردند با هدایت و حمایت برخی عناصر داخلی و رسانه های نه چندان تاثیرگذارشان، این انتخابات را مانند انتخابات قبلی تحریم، غیرقانونی، غیردمکراتیک و یا دست کم مخدوش اعلام کنند.

کار تا جایی پیش رفت که برخی از همین افراد علنا" اعلام کردند در انتخابات حضور نخواهند داشت و رای نخواهند داد. موضوعی که با گذشت تنها یک ماه ثابت شد ملت به این سخنان وقعی ننهاده و حضور پرشور مردم آنرا ناکام گذارد.

ادامه مطلب...

رابطه ریش حاج سعید با زندانی شدن فائزه

عجب دنیای عجیبی است، چه کسی فکرش را می کرد روزی فائزه حتی برای یک روز هم بازداشت و زندانی شود! او که بی مهابا از زمان ریاست پدر افکار شاذ خود را نشر می‌داد و مانعی برای او وجود نداشت.

از انتشار روزنامه فمینیستی زن گرفته تا دوچرخه سواری بانوان در معابر عمومی و ده‌ها فکر عجیب و غریب دیگر که هریک را در فضایی متناسب با شرایط و موقعیت زمانی و مکانی پیگیری می کرد.

اما سال 88 ماجرا چیز دیگری بود قرار بود در مدت زمان کوتاهی بساط انقلاب و جمهوری اسلامی و همه ارزش هایی که بیش از 30 سال برایش خون داده بودیم برچیده شود. سفره فتنه این بار بدجایی پهن شده بود تا پشت در اتاق برخی مسئولان و حتی منزل کسانی که خود را بزرگان انقلاب می نامیدند.

آزمونی که خیلی ها گمان نمی کردند انقلاب بتواند از آن سربلند بیرون آید. هجوم رسانه ای بی سابقه، جنگ روانی همه جانبه، ایده انقلاب مخملی و جنبش موسوم به سبز!، توهین و هتاکی به ارزش ها، امام(ره)، خون مطهر شهیدان و اعتقاداتی که سالیان سال برایش خون داده بودیم و ده ها مسئله دیگر یک طرف و پیشتازی آقازاده ها! و مامان زاده ها! در لیدری جریانات هتاکی به نظام و انقلاب و رهبری و حضور تمام قد در جریان فتنه از سوی دیگر بود که خون به دل حزب الهی ها و یاران ولایت کرد.

همصدایی و هم آوایی با ضدانقلاب و دشمنان قسم خورده و حتی پیشی گرفتن از آنان تا جایی بود که بی محابا طرفدارانشان را دعوت به اغتشاش و حضور خیابانی می‌کردند و خون دل‌‌ها بود که صاحبان اصلی انقلاب می‌خوردند.

 

آنقدر برای برخورد با این ها در طول سالیان سال اهمال، تسامح و تساهل شده بود که هیچکس گمان نمی‌کرد بشود روزی اینان را پای میز محاکمه کشاند.

 

http://www.598.ir/fa/news/81137/رابطه-ریش-حاج-سعید-با-زندانی-شدن-فائزه

ادامه مطلب...

یادداشت فارس: خبرنگار خبرنگار است حتی اگر نامش در سمان نباشد
به بهانه روز خبرنگار
 
خبرنگار خبرنگار است حتی اگر نامش در سمان نباشد

 

خبرگزاری فارس: روز خبرنگار بازهم فرا‌رسید و تکاپویی جدی در ادارات و دستگاه‌ها برای تجلیل و تقدیر از زحمات این قشر تلاشگر و زحمتکش آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: خبرنگار خبرنگار است حتی اگر نامش در سمان نباشد

 

لوح‌های سپاس، قاب‌های مختلف و انواع و اقسام فولدرها و پیام تبریک‌ها، همه و همه برای این است که بگویند قدردان خبرنگاران و اصحاب رسانه هستیم.

امسال هم که مراسم به ماه رمضان عجین شده بازار افطاری دادن هم برپاست که البته شیوه آن جای سئوال دارد.

آری یک روز سال هم به خبرنگاران اختصاص یافته و در این روز به رسم همه ساله شاهد تعریف و تمجید و تجلیل هستیم. هرکس تعابیری نو به کار می‌برد و تلاش می‌کند از همه قشنگ‌تر بگوید خبرنگار چیست و کیست؟

... اما به راستی در جامعه ما تا چه حد به خبرنگاران ارزش و بهاء داده می‌شود؟ آیا خبرنگاری که همه دنیا آن را در صدر مشاغل سخت و زیان‌آور می‌دانند، حقیقتا" سخت است؟ سختی‌هایش چیست؟ مگر چند خبر نوشتن و ویرایش کردن چه دشواری دارد که آن را جزو مشاغل سخت می‌دانند؟

اینها سخت نبوده و نیست... و هیچکس بابت آن درخواست سختی کار نمی‌کند هرچند همین اندازه هم باید آمیخته با هنر، ذوق، قریحه، تجربه و تعهد باشد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910515001308

ادامه مطلب...

غبارروبی حرم حضرت معصومه(س)

من و عبدالحسین توفیق پیدا کردیم با همراهی همکاران خبرگزاری فارس به آستان بوسی و غبارروبی حرم مقدس حضرت فاطمه معصومه درآستانه ماه مبارک رمضان مشرف شویم. یافاطمه اشفعی لنا فی الجنه

 

غبارروبی حرم حضرت معصومه(س)

ادامه مطلب...

بازدید دکتر صارمی ازخبرگزاری فارس

دکتر حمیدرضا صارمی معاون سازمان شهرداری های وزارت کشور که پیش از این شهردار کرمانشاه بود در بازدیدی از خبرگزاری فارس با بخش های مختلف آشنا شد.

بازدید دکتر صارمی از خبرگزاری فارس

ادامه مطلب...

چرا مردم نمایندگان قبلی را انتخاب نکردند / آنچه نمایندگان جدید باید بدانند

خبرگزاری فارس: چرا مردم نمایندگان قبلی را انتخاب نکردند / آنچه نمایندگان جدید باید بدانند

 

یادداشت/ نگاهی به حضور چهره‌های جدید استان کرمانشاه در مجلس

 

چرا مردم نمایندگان قبلی را انتخاب نکردند / آنچه نمایندگان جدید باید بدانند

 

 با انتخاب هشتمین نماینده استان کرمانشاه پرونده نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بسته شد و برای نخستین بار در تاریخ استان هیچ‌یک از نمایندگان قبلی موفق به راهیابی به مجلس نهم نشدند.

 این «نه» بزرگ مردم فهیم و با بصیرت کرمانشاه در حقیقت مخالفت با روند و رویه‌ای بود که برخي نمایندگان مجلس هشتم این استان پیش گرفته بودند.

 دخالت در همه امور اجرایی، عزل‌ و نصب‌ها از بالاترین رده تا کوچکترین رده و حتی جذب و برکناری کارمندان در دورترین ادارات و ارگان‌ها، قوم و خویش‌بازی، معاملات سیاسی و غیرسیاسی، ترجیح منافع خود و همفکران و حامیان بر منافع مردم به عنوان موکلین و صاحبان حقیقی انقلاب تنها بخشی از اموری بود که مردم را از آنان گریزان کرد.

 اظهارنظرهای غیرکارشناسی در همه زمینه‌ها، ایجاد فضای لج و لجبازی، عدم تلاش برای هم‌افزایی، همگرایی و هم‌اندیشی درباره مسائل اصلی استان، بی‌توجهی به مسائل اساسی استان اعم از اشتغال و تولید، مسکن مهر و صنایع مختلف کوچک و بزرگ، عدم اشتغال مفید کارگاه‌های زودبازده، عدم توجه به وظیفه نظارتی خود در استان و کشور، مهره‌چینی در بسیاری از مناطق تحت نفوذ ظاهری! خود از دیگر مسائلی بود که اعتماد مردم فهیم کرمانشاه و شهرستان‌های تابعه را از آنان سلب کرد.

ادامه مطلب...

جلسه مدیران خبرگزاری فارس در استان ها

ادامه مطلب...

[<<]  [1 2 3 4 ]  [>>]
Shokrinia
Shokrinia
 
ا Copyright © 2013 Shokrinia.ir All rights reserved ا

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج