Shokrinia
Shokrinia
آنچه در جوی می رود آب است!

آنچه در جوی می رود آب است
آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور مسئولان و چهره های مختلف تشکیل و مانند همیشه مباحث حول محورهایی پیش رفت که درنوع خود در تشکیل جلسه برای جلسه تقریبا کم نظیر است.
رسول شکری نیا طی یادداشتی در روزنامه افکار نوشت: آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور مسئولان و چهره های مختلف تشکیل و مانند همیشه مباحث حول محورهایی پیش رفت که درنوع خود در تشکیل جلسه برای جلسه تقریبا کم نظیر است. مهمترین مصوبه این جلسه هم براساس اخبار ناقصی که در رسانه ها منتشر  شد این بود که مکاتبات اداری و سازمانی از طریق پیام رسان ها ممنوع اعلام گردید.


این مصوبه که اهل رسانه در عالم خبر از آن با تعبیر" آنچه در جوی می رود، آب است" یاد می کنند، این سخن را به ذهن متبادر می سازد که حقیقتا سقف مطالبات نظام و مردم از این شورا که بالاترین مرجع تصمصم گیری درباره فضای مجازی است تاچه حد تنزل یافته و چه مصوباتی درآن مطرح می شود. آگاهان می دانند که این گونه دستورها با یک مکاتبه اداری و امنیت در حد وزرا یا نهایتا معاون اول رئیس جمهور قابل انجام است.


ادامه مطلب...

پایان افسانه برجام

پایان افسانه برجام


رسول شکری نیا

برنامه جامع اقدام مشترک فکت شیتی خودساخته از سوی قدرت های به ظاهر جهانی برای مقابله با توسعه روزافزون فناوری هسته ای جمهوری اسلامی ایران بود که پس از 13سال مذاکره مستقیم با دولت های مختلف، سال گذشته با شور و حال وصف ناشدنی از سوی توافق کنندگان ایرانی و طرف های غربی اعلام شد.

اینکه قرار بود با اجرای این برنامه چه اتفاقی بیفتد و بندهای مختلف آن و اختلاف نظرهای داخلی، خارجی، مطبوعاتی و دیدگاه محافل رسانه ای در این باره چه بود، حدیثی مفصل است که با مراجعه به آرشیو رسانه ها در سال گذشته قابل بحث و بررسی و البته تحلیل است.

وضعیت، سابقه، تجربه و شیوه مذاکره و عمل طرف های غربی هم حاوی نکاتی بارز و اظهر من الشمس بود که برخی افراد از مجلس و دولت گرفته تا نهادهای قضایی و نظارتی و حقوقی، دلسوزانه برآن خرده گرفتند و تعجیل کم سابقه در تصویب آنرا خطری برای انقلاب عنوان کردند. نکته جالب توجه اما ماجرای شوهای تبلیغاتی مذاکره کنندگان ایرانی و طرف های دولتی این به ظاهر معامله بود که ابتدا برمبنا و ادعای موسوم به "برد برد" شکل گرفت و چندین ماه با دادن لوح و سکه و جایزه و تندیس و مدال افتخار به مذاکره کنندگان ایرانی، مردم منتظر گشایش مشکلات را بازی داده و از برکات و حسنات و فواید بی نظیر برجام گفتند و حتی با عبارت" برجام را خدا آورد" آنرا پدیده ای الهی و الهامی از سوی خداوند تفسیر کردند.


ادامه مطلب...

فیش‌های کثیف و تکلیف همگانی
یادداشت/رسول شکری نیا
 
افشای فیش‌های کثیف موسوم به فیش‌های نجومی که طی هفته‌های اخیر جنجالی کم‌سابقه در فضای سیاسی، رسانه‌ای و اجتماعی کشور ایجاد کرده، پدیده‌ای نو و قابل توجه در حوزه نظارت همگانی مردم بر عملکرد مسئولان است.
افشای فیش‌های کثیف موسوم به فیش‌های نجومی که طی هفته‌های اخیر جنجالی کم‌سابقه در فضای سیاسی، رسانه‌ای و اجتماعی کشور ایجاد کرده و هرکسی به‌زعم خود در حال گریز از این پدیده تلاش می‌کند، خود را مبرا دانسته و احیاناً دیگران را مقصر جلوه دهد، جدا از تبعات گسترده اجتماعی و سیاسی این فضا، باید پذیرفت پدیده‌ای نو و قابل توجه در حوزه نظارت همگانی مردم بر عملکرد مسئولان به تکیه بر شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته است.


ادامه مطلب...

شناخت فضادرحوزه سایبری یک اصل است/ فعالان فضای مجازی با شایعات ودروغ پردازی هامقابله کنند


قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیچ مستضعفین گفت: یکی از رسالت های فعالان فضای مجازی مقابله با شایعات و جلوگیری از دروغ پردازی هاست.

به گزارش کلاس بیست به نقل از عصرهامون، رسول شکری نیا در نشست هم اندیشی فعالان فضای مجازی سیستان و بلوچستان که در مجتمع آموزشی شهید عالی زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در عصر ارتباطات قرار داریم مهمترین اصل، شناخت فضا در این عرصه است.

شبکه های اجتماعی افکار جامعه را مدیریت می کنند

وی افزود: فضای رسانه ای، فضایی همه جانبه است که همه تولید کننده و مصرف کننده هستند و شبکه های اجتماعی تحت وب و موبایلی مدیریت پایش افکار جامعه را بر عهده گرفته اند و امروز همه ی افراد به نوعی مبدل به شهروند خبرنگار شده اند و حتی هر شهروند یک رسانه تبدیل به هرشهروند چندرسانه شده است که در این راستا نیازمند شناخت دقیق و عمیق زمین بازی هستیم.

وی ادامه داد: اینترنت یک فضای گسترده ی تعریف نشده و رها در فضای عمومی جوامع است که غربی ها به واسطه نیاز خود این فضا را خلق کردند و در اختیار خیلی از کشورها قرار دادند.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورها سن قانونی برای استفاده از اینترنت تعریف شده است این در حالی است که آن را به راحتی در اختیار سایر کشورها قرار می دهند  و اذهان جوانان را  با اینترنت بدون فیلتر به سمت و سوی که هدف خودشان است، می کشانند.


ادامه مطلب...

فروغی ظرفیت نوآوری همراه با اندیشه خلاق و مبتکرانه دارد
قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین گفت: انتصاب شایسته و هوشمندانه جناب آقای فروغی اصل به عنوان رئیس مرکز بسیج سازمان صدا و سیما، اقدامی ارزشمند، ماندگار و خلاقانه برای ماندگاری هنر انقلاب اسلامی است و ایشان دارای ظرفیت متراکم ایده، اندیشه، نوآوری، خلاقیت و ابتکار است.
رسول شکری نیا در گفتگو با خبرگزاری دانا، افزود: خوشبختانه مرکز بسیج سازمان صدا و سیما در دوره آقایان جعفری و عاطفی خدمات و رشد قابل توجهی داشت که بحمدالله در بخش های مختلف شاهد جریان سازی و تاثیرگذاری آن بوده ایم اما اینکه سازمان صدا و سیما و سازمان بسیج مستضعفین به یک گزینه جوان اما با تجربه و کارشناس و البته آشنا به این حوزه رسیدند قابل تقدیر و ارزشمند است.

وی تاکید کرد: آنچه در طول مدت ها آشنایی بنده با ایشان درک شده، ابتکار، روحیه جهادی و انقلابی، مشورت پذیری و تخصص در حوزه های مختلف فیلم، سریال، موسیقی، برنامه سازی، کارهای رادیویی و تلویزیونی و اتکای جدی به اتاق فکر است که در هرجهیی که بوده اند منشاء خدمت و اثرهای ماندگار و تلاشگرانه بوده و در حوزه تربیت نیروی انسانی و به کارگیری پیشکسوتان و جوانان و البته حمایت از تولیدات فاخر، نوآورانه و مبتکرانه است.

این کارشناس حوزه رسانه مشخصه بارز مدیریتی رئیس جدید مرکز بسیج صدا و سیما را شناخت دقیق و عمیق از رسانه به ویژه صدا و سیما دانست و گفت: تجربیات ایشان در حوزه صدا و سیما و اشراف و تعامل جدی که با هنرمندان مختلف این عرصه دارند، به تعالی سازمانی این مرکز کمک شایانی خواهد کرد.

قائم مقام مرکز فضای مجازی سازمان بسیج مستضعفین همچنین خواستار توجه جدی تر رئیس جدید مرکز بسیج صدا و سیما به حوزه فضای مجازی شد و افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری در حکم انتصاب دکتر علی عسگری تاکید فرمودند، حوزه فضای مجازی در رسانه ملی باید مورد اهتمام ویژه تری قرار گیرد و تولیدات در این حوزه متناسب با تولیدات صوتی و تصویری رشد کرده و در اختیار علاقمندان قرار گیرد که باتوجه به تجربیات و تلاش های جناب آقای فروغی در این عرصه همراهی لازم را با ایشان درصورتی که بخواهند انجام خواهیم داد.

http://javanonline.ir/fa/news/803731

ادامه مطلب...

حضور مؤثر رسانه ملی در فضای مجازی


حضور مؤثر رسانه ملی در فضای مجازی

رهبر فرزانه انقلاب در حکم دکتر علی عسکری به عنوان رئیس سازمان صدا و سیما ضمن تذکر نکات مهمی از جمله برنامه‌ریزی، رعایت راهبردهای کلان، جذب و حفظ و تربیت نیروهای انقلابی و کارآمد در رسانه ملی، حضور مؤثر در فضای مجازی را نیز به عنوان راهبرد مهم برشمردند.

 

معظم له در پیوست حکم رئیس مستعفی نیز نکات مهمی را متذکر شده بودند که از آن جمله مأموریت خطیر «هدایت و مدیریت فرهنگ و افکار عمومی جامعه» به مثابه دانشگاه عمومی است که با تکیه بر فعالیت‌ها و برنامه‌های حرفه‌ای پیشرفته و عمیق رسانه‌ای، وظیفه گسترش دین و اخلاق و امید و آگاهی و ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی در میان آحاد ملت را بر عهده دارد.

 


ادامه مطلب...

غاصبان مکه،جنایت منا و حلقه مفقوده دولت ما
غاصبان مکه،جنایت منا و حلقه مفقوده دولت ما


هفت روز از جنایت دردناک رژیم کودک کش آل سعود در سرزمین منا که حرم امن الهی است می گذرد و مشرکین امروز مکه به تبعیت از مشرکین صدر اسلام، راه را بر پیروان محمد امین(ص) بسته و بیش از 4هزار کشته برروی هم انباشتند.

جنایتی که علاوه بر ابعاد وسیع، شیوه اجرا، قبل، حین و بعد از ارتکاب، مواضع و رفتارهای حساب شده شرطه های سعودی، عدم اطلاع رسانی، خونسردی و ده ها دلیل دیگر را برای تعمدی بودن آن می توان بیان کرد.

غاصبان مکه که به مدد روباه پیر سالهاست بر سرزمین مقدس مکه و منا و مدینه منوره حکمرانی می کنند و بر روی ذخایز عظیم نفت جهان اسلام چمبره زده و به چپاول و غارت بیت المال مسلمین می پردازند، این روزها وقاحت را به بالاترین حد ممکن رسانده و حتی اجازه پیگیری کشورهای داغدار و حضور آنان در صحنه میدان جنایت را نمی دهند.

ادامه مطلب...

اقتصاد مقاومتی؛ الزام اساسی دوران پساتحریم

رسول شکری نیا


پذیرفته شدن حق قانونی جمهوری اسلامی ایران در غنی سازی اورانیوم با اتکا به ظرفیت و توان بومی و داخلی نکته ای که پیش از این هیچ یک از مذاکره کنندگان حتی آنان که منافع بیشتری در ایران دارند، روی آن موضع داشتند.

رفع همزمان همه تحریم های ظالمانه دارویی، مالی، اقتصادی و صنایع مختلف نیز گرچه حقی بود که به ناحق از ملت ایران سلب شده بود اما به اذعان مقامات کشورمان، به صورت یکجا برداشته می شود که این نیز به نوبه خود به ویژه بخش هایی که با زندگی روزمره مردم سروکار دارد، گامی مناسب است که برداشته شده است.

برخی دستاوردهای مذاکرات نیز ازجمله فعال ماندن تاسیسات هسته ای فردو، اراک و نطنز هریک به فراخور خود علیرغم محدودیت های قابل توجه در برخی بخش ها، را می توان امتیازی به طرف های مذاکره برای پذیرش حقوق حقه ایران ارزیابی کرد که طبیعتا" در جریان مذاکرات که روند داد و ستدی دارد، تلاش شده بیشترین امتیاز گرفته شود.

محدودیت های پذیرفته شده توسط تیم مذاکره کننده ایران نیز گرچه ابعاد پیچیده و گسترده ای دارد، اما ظاهرا" تلاش شده با حداکثر مقاومت دربرابر مذاکره کنندگان پذیرفته شود و برابر آنچه که در برجام به آن اشاره شده محدودیت های هیته ای و درمواردی غیر هسته ای را شامل می شود.


ادامه مطلب...

حساسیت های ملت از 1+5 تا 1-5


بیش از چند ماه است که دولت یازدهم بیشترین حجم اطلاع رسانی کشور را به سمت سوی مذاکرات هسته ای، توافقنامه های ژنو یک و دو و نشست های کارشناسی حول این مباحث سوق داده است و حجم اخبار و اطلاعات منتشر شده از این جریان با قاطعیت تمام بیشترین حجم دربرگیری رسانه ای در کشور بوده که آگاهانه یا ناآگاهانه بسیاری از اذهان و افکار را به خود مشغول ساخته است.

جدای از اینکه حجم داده های اطلاعاتی دولت از اصل توافقات و واقعیات مذاکرات بسیار ناچیز بوده و عملا" مردم و رسانه ها با نگاهی نامحرمانه از سوی دولتمردان مواجه بوده اند، بسیاری از کارشناسان اصل توافقات را گنگ، مبهم و بسیار تعهدآورتر از آنچه ادعا می شود، پنداشته و به تحلیل آن می پردازند.

اخبار عجیب و غریبی که گاه از فحوای کلام حاضرین در نشست ها، از جمله نمایندگان ارشد کشورهای مختلف و به ویژه آمریکایی ها و اظهارات رسانه ای شخصیت های سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی آنان شنیده می شود با خوشبینانه ترین حالت ممکن، مسائلی است که استقلال، عزت و افتخار ملی ایرانیان را دچار خدشه و آسیب خواهد کرد.

ادامه مطلب...

سرنوشت پساتوافق تا پساتحریمماراتن 12 ساله مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهایی که خود را قیم جهان می دانند و از حق غیرقانونی وتو در بزرگترین نهاد بین المللی(شورای امنیت سازمان ملل) برخوردارند روز گذشته با اعلام دستیابی به توافق موسوم به خوب – خوب به اتمام رسید.

آنچه اما درباره این توافق قابل توجه است پذیرفته شدن حق قانونی جمهوری اسلامی ایران در غنی سازی اورانیوم با اتکا به ظرفیت و توان بومی و داخلی است. نکته ای که پیش از این هیچ یک از مذاکره کنندگان حتی آنان که منافع بیشتری در ایران دارند، روی آن موضع داشتند.

رفع همزمان همه تحریم های ظالمانه دارویی، مالی، اقتصادی و صنایع مختلف نیز گرچه حقی بود که به ناحق از ملت ایران سلب شده بود اما به اذعان مقامات کشورمان، به صورت یکجا برداشته می شود که این نیز به نوبه خود به ویژه بخش هایی که با زندگی روزمره مردم سروکار دارد، گامی مناسب است که برداشته شده است.

برخی دستاوردهای مذاکرات نیز ازجمله فعال ماندن تاسیسات هسته ای فردو، اراک و نطنز هریک به فراخور خود علیرغم محدودیت های قابل توجه در برخی بخش ها، را می توان امتیازی به طرف های مذاکره برای پذیرش حقوق حقه ایران ارزیابی کرد که طبیعتا" در جریان مذاکرات که روند داد و ستدی دارد، تلاش شده بیشترین امتیاز گرفته شود.
ادامه مطلب...

مطالبات جوان از وزارت جوانان

امروز روز جوان است و به عادت همه ساله برنامه هایی برای جوانان اعم از سخنرانی، همایش و بزرگداشت و تقدیر و تجلیل در نقاط مختلف کشور برگزار می شود.

فارغ از اینکه گرامیداشت روز جوان تا چه حد باشکوه برگزار می شود و سطح مسئولان، مقامات و چهره های نخبه جوان در این هم اندیشی ها چه میزان است، توجه جدی به مطالبات جوانان از مجموعه متولی امورشان که چندسالی است نام وزارت را هم باخود یدک می کشد نیازمند روزها و ساعت ها بحث و بررسی است.

وزارت نوپای ورزش و جوانان که خلاصه ای از سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان بود اکنون دومین وزیر خود را تجربه می کند، وزارت خانه ای که نه تنها جوانان آشنایی چندانی با وزیرش که جوان هم نیست ندارند بلکه حتی معاونین وزیر و مدیران زیرمجموعه این وزارت خانه برای جوانان و فعالان این عرصه غریبه اند و به همین ترتیب کار در این حوزه همچنان نامعلوم!..


ادامه مطلب...

کرمانشاه؛ هندوستان ایران، میزبان سفرهای نوروزی
گزارشي از گهواره تمدن بشري
استان کرمانشاه نماد همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام، مذاهب، زبان‌های گوناگون است که در همزیستی مثال‌‌زدنی در کنار هم سال‌هاست زندگی می‌کنند. اين استان به عنوان یکی از گهواره‌های تمدن بشری در مرکز غرب ایران و بین استان‌های کردستان، همدان، لرستان و ایلام قرار دارد.
نویسنده : رسول شکری نیا 

مرز بيشتر از 300 کیلومتری این استان با کشور عراق، اهمیت دوچندانی به موقعیت استراتژیکی و سیاسی و اقتصادی این منطقه داده است.این استان کهن با تاریخ و تمدن افزون بر 12هزار و 500 سال به اعتبار آثار باقیمانده از تپه گنج دره هرسین و تپه باستانی دینور به عنوان یکی از مناطق خوش آب و هوای ایران و حتی خاورمیانه، از دیرهنگام به هندوستان ایران شهرت داشته است. فضای کوهستانی و سرسبز و جلوه‌های طبیعی و بکر سبب شده از سالیان دور کرمانشاه را هندوستان ایران بنامند. اقلیم متنوع و سرسبز و برخورداری دائمی از آب و هوای چهار فصل در کنار صدها جاذبه تاریخی، طبیعی و گردشگری و قرار داشتن در مسیر تاریخی جاده ابریشم، این استان را به خاستگاه ایرانگردان و جهانگردان تبدیل کرده است.


لینک گزارش در جوان آنلاین

لینک گزارش در روزنامه جوان

ادامه مطلب...

خبرنگار هنرمندی عاشق و ققنوس نظام و مردم است
ضیافت یادداشت در روز خبرنگار


مرصاد نیوز: رسول شکری نیا روزنامه نگار و فعال رسانه ای به مناسبت روز خبرنگار، پایگاه خبری تحلیلی مرصاد را به یک یادداشت اختصاصی مهمان کرده است.


روز خبرنگار بازهم فرا‌رسید و تکاپویی جدی برای تجلیل و تقدیر از زحمات این قشر تلاشگر و زحمتکش آغاز شده است. لوح‌های سپاس، قاب‌های و تابلوهای مختلف و انواع و اقسام فولدرها و پیام تبریک‌ها، همه و همه برای این است که خبرنگاران و اصحاب رسانه بدانند قدرشان بالاست.

آیا به راستی در جامعه ما تا چه حد به خبرنگاران ارزش و بهاء داده می‌شود؟ آیا خبرنگاری که همه دنیا آن را در صدر مشاغل سخت و زیان‌آور می‌دانند، حقیقتا" سخت است؟ سختی‌هایش چیست؟ آیا نوشتن و ویرایش چند خبر و گزارش آن قدر دشوار است که آن را جزو مشاغل سخت بدانند؟

خبرنگار دلی به زلالی آبشارهای بهشتی دارد که تنها و تنها عنصر صداقت می‌تواند او را آرام کند. طوفان‌های دروغ، ادعا، تخریب، توهین، تهمت و تحریم هر یک به فراخور خود از زلالی این آبشار جاری می‌کاهد.

خبرنگار واژه مقدسی است که قداست آن به حرمت صداقت و ایمان است و کار خبرنگاری جز با صداقت و بذل افکار و اندیشه‌ها برای جامعه ماندگار نخواهد ماند.

آنجا که مشکلی هست همراه با دست‌های پینه بسته کارگر کوره‌های آجرپزی و معادن باید سختی کار را لمس کند و آنگاه که اشک‌های کودک یتیم و بی‌سرپرست را که برای تامین کمترین هزینه زندگی حقیرترین کارهای اجتماعی را برخود پذیرفته، می‌بیند، باید خود را جای او بگذارد. هنگامی که مردم شادند خبرنگار غمگین است، هنگامی که مردم غمگین‌هستند خبرنگار باید از غصه بمیرد و زمانی دیگر ...

خبرنگار همانی است که وقایع و صحنه‌های افتخارآمیز هر کشور را با قلم، زبان و هنر خود برای همیشه تاریخ ماندگار می‌کند و چه زیبا می‌سوزد تا جامعه را به نور حقیقت روشن کند.

اگر حقایق را ننویسد در پیشگاه خدا و مردم مسئول است و اگر بنویسد مورد کم‌مهری قرار می‌گیرد. همیشه کسی هست که از خبرنگار طلبکار باشد و گاهی هم که انتقادی از سر دلسوزی خطاب به فرد، گروه یا جریانی مطرح کند، آغاز بی‌مهری‌هاست.

خبرنگار انسان عزتمند و شرافتمندی است که صورتش را با سیلی سرخ می‌کند تا قلمش آلوده به مزد! نشود و با عزت بنویسد و هیچ‌گاه شرافت خود را فدای دو روز دنیا نکند.

میان صادقانه نوشتن و صادقانه عمل کردن فاصله بسیار است و خبرنگار در این وادی فقط تذکر و تلنگر می‌دهد، دنبال کسی یا چیزی نیست، فقط دنبال حقیقت است.

خبرنگار کسی است که دلش بیش از همه برای اسلام، انقلاب و نظامش می‌سوزد و از همین رو به دنبال بیان مسائل، نقاط ضعف و اشتباهات می‌گردد تا با ارائه بهترین راهکارها در رفع آنان، چاله‌های فقر، فساد، تبعیض، بی‌عدالتی و ظلم را شناسایی و پر کنند و امید به آینده و احساس آن تجلی دوباره بیابد. متعهدی که برمبنای اعتقاداتش چشمان حقیقت‌بین، صادق و همیشه آماده ای دارد که بیش از همه به دنبال حقیقت است.

http://www.mersadnews.ir/node/191072

ادامه مطلب...

گیرنده ماهواره، ابزار ساده و خطرناک تخریب خانواده
گیرنده ماهواره، ابزار ساده و خطرناک تخریب خانواده
مقاله رسول شکری نیا درباره ماهواره - بخش اول

 http://s5.picofile.com/file/8104173834/%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87.jpg

بر اساس یک پژوهش، به لحاظ فنی در 159 مدار تلویزیونی کل جهان، 203 ماهواره تلویزیونی فعال است که از این تعداد 80  دریافت کننده در ایران، 100 ماهواره تلویزیونی ( یعنی نیمی از ماهوارههای جهان) قرار دارد. این تعداد ماهوارهها، امکان تماشای حدود 18000 شبکه تلویزیونی را در ایران فراهم می آورد.

در کنار این، کارتهایی نیز فروشندگان تجهیزات ماهوارهای در اختیار فروشندگان قرار می دهند که در مواقعی صدها شبکه را به این آمار اضافه میکند.

با رسیور و دیشهای معمولی، می توان تا نزدیک 2000 کانال ماهواره ای را در ایران با کیفیت بالا دریافت کرد. شبکههایی که اکثر قریب به اتفاق برنامههای آنها با سنت و فرهنگ ایرانی و اسلامی در تضاد هستند و اثرات مخرب روحی و روانی بر مخاطبین ایرانی می گذارند و یکی از مهمترین تکنیک ها و ابزار غرب در جنگ علیه ارزشهای اسلامی و ایرانی است. نتایج یک تحقیق نشان می دهد در بین شبکه های ماهواره ای که به سهولت در ایران قابل دریافت است، بیش از 380 کانال خاص موسیقی وجود دارد که شبانه روز در حال پخش موسیقی، کلیپ، رقص، آهنگهای درخواستی و کنسرت هستند.

عموم این برنامه ها آکنده از حرکات ضداخلاقی است؛ درحالی که علاوه بر این شبکههای اختصاصی موزیکال، حدود 200 شبکه هم در خلال برنامههای خود، کلیپها و شوهای موزیکال پخش میکنند.

در حوزه کودک و نوجوان، بیش از 250 کانال ماهوارهای در ایران قابل دریافت است؛ ضمن آنکه بخش مهمی از برنامه های کانال های عمومی نیز، به پخش برنامه های کودک و نوجوان، اختصاص دارد. این شبکهها علاوه بر پخش کارتونهایی که بطور عمده با مبانی اخلاقی ما در تضاد است، اقدام به فرهنگسازی ارزش های لیبرالی و اومانیستی غرب در ذهنیت اطفال ایرانی می کند و آنان را شیفته زندگی آمریکایی و غربی می نماید.

در حوزه مصرفزدگی و فرهنگسازی پوشش و مد، حدود 80 شبکه وجود دارد که اختصاص به نمایش مد و لباس دارد؛ لباسهایی که بطور رسمی فرهنگ عریانی را تبلیغ می کند. این شبکهها، تحت عنوان «میکس بیکینی»، به تبلیغ لباس زیر مردانه و زنانه میپردازند.

بایستی بدانیم که تبلیغ پوشش و مدهای غربی تنها به این کانال ها منتهی نمی شود و سایر شبکه های ماهواره ای نیز در متن برنامههای خویش به آن اقدام می ورزند.

در کنار کانالهای ماهوارهای فوق، حجم شبکههای اروتیک قابل توجه است. بر روی ماهوارههای قابل دریافت در ایران، 532 کانال اروتیک و 18کانال پورنو وجود دارد؛ ضمن آنکه برخی شبکههای عمومی نیز در ساعاتی از شب نیز تبدیل به کانالهای پورنوگرافی میشوند....

 مهمترین مضرات استفاده از گیرنده های ماهواره چیست؟


ادامه مطلب...

مرصاد؛ وعده‌گاه خدا براي اضمحلال منافقين
پنجم مردادماه يادآور دليرمرداني است كه با خلق حماسه‌اي ماندگار در تنگه مرصاد، به وعده‌گاه الهي براي نابودي و اضمحلال نفاق و منافقين همت گماردند و آخرين تلاش مذبوحانه آنان را با پاسخي دندان شكن، به شكستي ابدي تبديل كردند. با پذيرش قطعنامه 598 از سوي حضرت امام (ره) تا قطعيت يافتن آن، مجالي براي يكي از سفاك‌ترين گروه‌هاي تروريستي جهان (سازمان منافقين) به وجود آمد كه به گفته سران وطن فروش، آلوده و سرسپرده اش، نظام جمهوري اسلامي ايران را در مدت زمان سه روز ساقط كنند.
موضوعي كه نه تنها به وقوع نپيوست بلكه با الطاف خداوند و در پرتو كمينگاه الهي عمليات ظفرمند و غرور آفرين مرصاد، نهايي‌ترين و مهلك‌ترين ضربه بر پيكره نفاق وارد و آنان را براي هميشه از رويارويي نظامي با ملت بزرگ ايران جدا كرد.
برنامه منافقين اين بار چنين تدارك ديده شد كه در سوم مرداد ماه سال 1367، همزمان با آغاز حمله نيروهاي عراقي از بخشي از جنوب ايران و در حالي كه بيشترين نگاه‌ها و برنامه‌ها به آن خطه معطوف بود، نيروهاي سازمان منافقين براساس يك برنامه زمان‌بندي شده 33 ساعته با بهره‌گيري از 25 تيپ كه مجموعاً 4 تا 5 هزار نفر را در بر مي‌گرفت طي پنج مرحله، از شهرهاي سرپل ذهاب، اسلام آباد، كرمانشاه، همدان و قزوين عبور كنند و خود را به تهران برسانند و ضمن اعلام سقوط جمهوري اسلامي، جشن پيروزي بگيرند.
سخنگوي گروهك تروريستي منافقين با برشمردن اهداف اين حمله، مهمترين هدف را وارد آوردن تلفات هرچه بيشتر به نيروهاي ايران و بازكردن راه براي يك انقلاب عمومي عليه نظام جمهوري اسلامي و حضرت امام خميني(ره) عنوان كرد. عمليات موسوم به فروغ جاويدان (دروغ جاويدان) با پشتيباني هوايي جنگنده‌هاي رژيم بعثي صدام و همراهي ادوات مختلف از جمله 120 دستگاه تانك، 400 دستگاه نفربر، 90 قبضه خمپاره انداز 80 ميليمتري، 30 قبضه توپ 122 ميليمتري، 150 قبضه خمپاره 400 ميليمتري، يك هزار قبضه تيربار كلاشينكف، 30 قبضه توپ 106 ميليمتري و يك هزار دستگاه كاميون و ده‌ها اقلام ديگر اهدايي رژيم بعث و برخي كشورهاي اروپايي پشتيباني شد.
عمليات در سوم مرداد ماه 67 از دشت‌هاي سرپل ذهاب آغاز و با حمايت همه جانبه هوايي جنگنده‌هاي عراقي‌ها و آتش توپخانه عراق، منافقين به شهرهاي سرپل ذهاب، كرند غرب و اسلام آباد غرب وارد شده و حركت خود را به سمت شهر كرمانشاه آغاز كردند. تنگه معروف و استراتژيك چهار زبر در 35 كيلومتري كرمانشاه كه بعدها به تنگه مرصاد تغيير نام داد، محل رويارويي رزمندگان دلير سپاه اسلام، بسيجيان و فرزندان خميني كبير با مزدوران و وطن فروشان منافق بود.
حضور تاثيرگذار و ايثار ماندگار بسيجيان و نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با پشتيباني آتش توپخانه‌اي ارتش و هوانيروز قهرمان كرمانشاه و طراحي عملياتي كليدي با عنوان مرصاد (كمينگاه) با الهام از آيه شريف «انا ربك لبالمرصاد» و رمز مبارك يا علي(ع) كه با تدابير شهيد سرافراز امير سپهبد صياد شيرازي و سرلشكر محسن رضايي انجام شد و به منافقين اجازه پيشروي تا تنگه چهار زبر داده شد تا در يك تاكتيك كاملاً مشخص و پيش بيني شده، به طور همزمان در صبحگاه پنجم مرداد ماه از هوا و زمين بر منافقين يورش برده و طي دو روز درگيري، هيمنه پوشالي نفاق را درهم شكسته و تومار آنان را براي هميشه تاريخ درهم بپيچند.
صبح هفتم مرداد ماه با طلوع آفتاب، اثري از منافقين وطن فروش باقي نماند و باقيمانده ياران خائن مسعود و مريم رجوي با تحمل شكست سنگين و متلاشي شدن تمام تجهيزات و ادوات جنگي و تحمل 4800 كشته و زخمي به عراق و كمپ مضمحل شده اشرف گريختند. اين پيروزي ظفرمند رزمندگان اسلام، توان هرگونه باج‌خواهي و زياده‌خواهي را هم از صدام گرفت و او را مجبور كرد در 15 مردادماه آتش‌بس را بپذيرد و از موضع ضعف و شكست بر سر ميز مذاكره با ايران بنشيند.
عمليات غرور آفرين مرصاد دستاوردهاي داخلي و خارجي بسياري براي كشور و ملت داشت كه از آن جمله مي‌توان به اتحاد هرچه بيشتر نيروهاي نظامي، انتظامي و بسيج در داخل كشور، ذلت ابدي براي منافقين در سطح دنيا و قرار گرفتن آنان در ليست گروهك‌هاي تروريستي حتي در تروريست‌ترين كشورهاي دنيا از جمله ايالات متحده امريكا، هوشياري مستمر ملت بزرگ ايران و نيروهاي مردمي، خنثي شدن تلاش مذبوحانه صدام و ايادي بعثي وي براي سهم‌خواهي از ايران در پاي ميز مذاكرات صلح و پذيرش زبونانه قطعنامه 598 از سوي وي، تثبيت قدرت و توان بالاي نظامي و امنيتي نظام جمهوري اسلامي درسطح منطقه و قدرت واكنش و عكس العمل سريع رزمندگان اسلام در مقابل هرگونه تجاوز احتمالي تنها بخشي از اين توفيقات بود.
عمليات مرصاد نقطه طلايي پيروزي لشكريان اسلام بر كفر و نفاق بود كه با وحدت، همدلي، هم افزايي و اطاعت همه نيروها تحت نظر و فرماندهي ولايت امر صورت گرفت و گروهك تروريستي منافقين با اضمحلال كامل، ديگر نتوانست شكست خود را جبران كند و مسير حوادث تروريستي كور، جاسوسي، وطن فروشي و ارتكاب جنايات ضدبشري را در عراق و ايران دنبال كرد و ماهيت چهره كريه خود را تاجايي آشكار ساخت كه هم پيمانان و حاميانش را از دست داد.
اين پيروزي در موقعيت زماني خود با فتح خرمشهر برابري داشت و كرمانشاه كه نقطه آغاز و پايان جنگ تحميلي بود و اولين و آخرين گلوله جنگ به سمت آن شليك شد، با تقديم قريب به 10 هزار شهيد سرافراز و دهها هزار آزاده، ايثارگر و جانباز به عنوان سندي كوچك از وفاداري مردم اين خطه از ايران اسلامي ثبت و ضبط شد، از اين رو شوراي فرهنگ عمومي با احترام به اين همه رشادت، ايثار و فداكاري مردم، تاريخ و تمدن افزون بر 12هزار ساله و وفاداري و ولايتمداري مردم اين خطه، پنجم مرداد را به عنوان روز ملي كرمانشاه اعلام و در تقويم‌ها بگنجاند. آري پنجم مردادماه روز ملي كرمانشاه و يادآور حماسه مردان و زنان اين سرزمين است كه گوشه گوشه آن قدمگاه شهداي سرافرازي است كه خون مطهرشان را برسفره سبز كوهستان‌ها و دشت‌هاي سرشار از لاله كرمانشاه ريختند تا عزت، عظمت و سترگي مردم ايران همچنان پايدار و استوار بماند آن چنان كه رهبر حكيم و فرزانه انقلاب فرمودند: كرمانشاه سينه ستبر ايران در عرصه‌هاي علمي و فرهنگي و چهره زيباي ايران اسلامي است.
رسول شکری نیا
لینک در روزنامه جوان: http://javanonline.ir/fa/news/661110
لینک در مشرق نیوز: http://www.mashreghnews.ir/fa/news/330914
لینک در مرصاد نیوز: http://mersadnews.ir/?p=186788
لینک در فرنیوز:http://www.farnews.ir/
لینک در خبرگزاری تسنیم: http://www.tasnimnews.com/Home/Single/444008
لینک در خبرگزاری فارس: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920505000311
ادامه مطلب...

[<<]  [1 2 3 ]  [>>]
Shokrinia
Shokrinia
 
ا Copyright © 2013 Shokrinia.ir All rights reserved ا

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج