Shokrinia
Shokrinia
چرا مردم نمایندگان قبلی را انتخاب نکردند / آنچه نمایندگان جدید باید بدانند

یادداشت/ نگاهی به حضور چهره‌های جدید استان کرمانشاه در مجلس

چرا مردم نمایندگان قبلی را انتخاب نکردند / آنچه نمایندگان جدید باید بدانند

 

 

خبرگزاری فارس: با انتخاب هشتمین نماینده استان کرمانشاه پرونده نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بسته شد و برای نخستین بار در تاریخ استان هیچ‌یک از نمایندگان قبلی موفق به راهیابی به مجلس نهم نشدند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه این «نه» بزرگ مردم فهیم و با بصیرت کرمانشاه در حقیقت مخالفت با روند و رویه‌ای بود که برخي نمایندگان مجلس هشتم این استان پیش گرفته بودند.

 

دخالت در همه امور اجرایی، عزل‌ و نصب‌ها از بالاترین رده تا کوچکترین رده و حتی جذب و برکناری کارمندان در دورترین ادارات و ارگان‌ها، قوم و خویش‌بازی، معاملات سیاسی و غیرسیاسی، ترجیح منافع خود و همفکران و حامیان بر منافع مردم به عنوان موکلین و صاحبان حقیقی انقلاب تنها بخشی از اموری بود که مردم را از آنان گریزان کرد.

 

اظهارنظرهای غیرکارشناسی در همه زمینه‌ها، ایجاد فضای لج و لجبازی، عدم تلاش برای هم‌افزایی، همگرایی و هم‌اندیشی درباره مسائل اصلی استان، بی‌توجهی به مسائل اساسی استان اعم از اشتغال و تولید، مسکن مهر و صنایع مختلف کوچک و بزرگ، عدم اشتغال مفید کارگاه‌های زودبازده، عدم توجه به وظیفه نظارتی خود در استان و کشور، مهره‌چینی در بسیاری از مناطق تحت نفوذ ظاهری! خود از دیگر مسائلی بود که اعتماد مردم فهیم کرمانشاه و شهرستان‌های تابعه را از آنان سلب کرد.

 

حضور بصیرانه و تکلیفی مردم استان کرمانشاه در پای صندوق‌های رأی، هم در انتخابات دور اول و هم دور دوم که لبیکی عملی به اشاره مقام معظم رهبری در نواختن سیلی به گوش استکبار و دشمنان این سرزمین بود بار دیگر اثبات کرد مردم با اسلام، انقلاب اسلامی و نظام نه تنها مشکلی ندارند بلکه بیش از پیش پشتیبان و حامی ولایت، نظام و انقلاب هستند و خون‌های مطهر شهیدانشان را هیچ‌گاه فراموش نخواهند کرد.

 

این حضور حکایتگر این اصل بود که برخی نارضایتی‌ها از عملکرد مسئولان رده‌های پایین،‌ بده‌بستان‌های سیاسی و معامله‌گری‌ها را نباید به حساب کلیت نظام گذاشت و مردم با درک عمیق از شرایط سیاسی روز جهان این موضوع را اثبات کردند که اصل نظام و انقلاب و فرمایش ولی‌امر را بر همه چیز ترجیح می‌دهند.

 

استقبال بی‌نظیر و بی‌سابقه مردم کرمانشاه از ولی‌امر مسلمین در سفر معظم له به کرمانشاه، تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب بر حل مشکل بیکاری مردم استان، توجه به نقش محوری نماینده ولی‌فقیه در استان، تأکید بر معرفی هرچه بیشتر چهره‌ها و گردش نخبگان در استان و انتخاب چهره‌های بومی و جوان از مواردی بود که مستقیم یا غیر مستقیم به آن اشاره فرمودند.

 

استان پهناور و فراپتانسیل کرمانشاه که به اعتراف همه کارشناسان برجسته کشور، در بخش‌های مختلف علم و فناوری، صنعت و معدن، کشاورزی و تجارت و نیروی انسانی کارآمد، توانمند و فهیم سرآمد بسیاری از مناطق کشور است، قابلیت‌های بسیار بیشتری دارد که بایستی مورد توجه برای بهره‌برداری قرار گیرد.

 

آنچه که امروز بایستی مورد اهتمام جدی منتخبین استان باشد تلاش مجدانه برای احقاق حقوق از دست رفته استان، هم‌فکری و هم‌اندیشی در همه بخش‌ها با محوریت نماینده مقام معظم رهبری در استان، تلاش برای ایجاد زمینه حضور هرچه بیشتر نیروهای برجسته بومی در عرصه خدمت‌گذاری و مسئولیت‌های مهم ملی و استانی، پرهیز از تکروی و یک‌سونگری است.

 

توجه هرچه بیشتر به مشکلات اصلی استان اعم از بیکاری، درآمد سرانه ملی و استانی، میزان رفاه اجتماعی، میزان کاهش ازدواج و افزایش طلاق، پروژه‌های مسکن مهر استان و عاقبت‌اندیشی طرح‌های مختلف و بنگاه‌های اقتصادی زودبازده استان نیز از دیگر ضرورت‌های انکارناپذیری است که توجه ویژه نمایندگان را می‌طلبد.

 

از سوی دیگر پیگیری پروژه‌های سفر پربرکت مقام معظم رهبری به استان، بهره‌گیری و مشاوره‌پذیری از تجربه بزرگان و چهره‌های مختلف استان و پیشکسوتان عرصه‌های مختلف از جمله نمایندگان اسبق، حضور در کمیسیون‌های راهبردی و تأثیرگذار برای توسعه همه جانبه استان و توجه به مقولات مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی با نگاهی منطقه‌ای و فرااستانی از اقداماتی است که می‌تواند در پیشرفت و تعالی منطقه اثر مستقیم داشته باشد.

 

همچنین تلاش برای بهبود وضعیت گردشگری و توسعه صنعت توریسم و طبیعت‌گردی در استان، ترسیم نقشه راه و توسعه استان، دلجویی و اعتمادسازی و ایجاد تعامل جدی با بزرگان و دلسوزان استان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در کنار مولفه‌های ملی و منطقه‌ای از نکات دیگری است که منتخبین مردم در خانه ملت می‌توانند مورد توجه جدی قرار دهند تا رضایت موکلان خود را میسر کنند.

 

نکته آخر اینکه مادام که وحدت نظر و اشتراک عمل در مجمع نمایندگان استان حکمفرما باشد دولتمردان و سایر مسئولان با نگاهی ویژه به استان خواهند نگریست و زمینه برون‌رفت استان از مشکلات موجود را فراهم خواهد ساخت.

 

----------------------------------------------------------

 یادداشت: رسول شکری‌نیا - 15 فروردین 91 - تهران

 ---------------------------------------------------------

 

لینک یادداشت در خبرگزاری فارس

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910216000813

 

لینک یادداشت در آبادگران جوان کرمانشاه

http://www.abadgaranejavanksh.com/default.aspx?post_no=1217

 

لینک یادداشت در سایت فرنیوز

http://www.farnews.ir/news/1-1389-09-28-07-15-44/3729-1391-02-16-16-12-36.html

 

 لینک یادداشت در مبشرون

http://mobasherun.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=1470:1391-02-16-19-51-42&catid=1:news1&Itemid=5

 

لينك مطلب در روزنامه جوان( جوان آن لاين


Shokrinia
Shokrinia
 
ا Copyright © 2013 Shokrinia.ir All rights reserved ا

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج