Shokrinia
Shokrinia
رابطه ریش حاج سعید با زندانی شدن فائزه

دفاع تمام قد پدر از آقازاده لندن نشین و عباراتی در توجیه کارها و خروجش از کشور، دفاع جانانه مادر از مامان زاده که او را تاحد معصومیت حضرت فاطمه زهرا(س) مظلوم خواند و ده ها پروسه تعریف شده سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دیگر و دسترسی ساده آقازاده و مامان زاده به ارکان حکومتی کار را دشوارتر کرد از این رو بود که محاکمه آنان و محکومیت شان جدی گرفته نشد و حاج سعید قاسمی هم که این سوابق را در ذهن داشت گمان نمی‌کرد آنقدر دستگاه قضایی مستقل عمل کند از این رو با همان رک گویی همیشگی گفت: اگر فائزه نصف روزی زندان برود ریشم را می‌تراشم و از همان روز تلاش فراوانی برای تراشیدن ریش! حاج سعید صورت گرفت و  احتمالا" کمیته‌ای برای انجام این کار تشکیل شد.!

 

رئیس دستگاه قضا نیز در نخستین دیدار دانشجویی‌اش با اشاره به این مسئله گفته بود: « یکی از دوستان بیان داشته است که اگر نیم‎روز فلانی را به زندان بیندازند، ریشش را خواهد تراشید. من به آن عزیز می‎گویم که مطمئن باشید چند وقت دیگر که محاسن تان بلند‎تر می‎شود، قطعا باید همه آن‎‎ها را بتراشید!»

 

گویی همه مشکلات جهان با تراشیدن ریش حاج سعید حل می‌شود.

 

گرچه «آقا روح الله» و «آقا سیدعلی» گفتن‌هایش را نمی‌پسندم چون باید حرمت بزرگی نام بزرگان را نگهداشت اما ارتفاعات قلاویزان، شاخ شمیران و بازی دراز هنوز خاطره دلاورمردی‌های سعید و همرزمانش را از یاد نبرده است و آنان که سعید قاسمی را می‌شناسند از عمق ارادتش به انقلاب، امام و ولایت خبر دارند و اینکه ولایت را فقط برای ولایت دوست دارد و عشقش با همه وجود است.

 

حاج سعید مرد خوش قولی است و چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن بدقولی از وی نشنیده و ندیده‌ایم. گاهی تند می‌گوید اما از سر صدق است و دلسوزی زیرا نگران افتادن انقلاب به دست نامحرمان است و خدا می‌داند تا چه حد سزای این طرفداری را پرداخته و بازهم می‌پردازد.

 

آری حاج سعید تو چه محاسن داشته باشی و چه نداشته باشی همان حاج سعید بسیجی هستی که بودی و تغییری نمی‌کنی...

گرچه ریشت نشانه‌ای از ریشه تو و امثال توست، اما اگر قرار است عدالت را با تراشیدن محاسن تو و امثالت در جامعه جاری کنند، محاسن چه قابلی دارد و یاران و همرزمانت که برای برپایی عدالت سر و دست و جان دادند حاضرند ریش بدهند تا ریشه بی عدالتی، فساد، تبعیض و آقازاده بازی و مامان زاده بازی در این مملکت بخشکد و فرمایش ولی امرشان بر زمین نماند.

آری در این چند روز دغدغه اصلی رسانه‌ها تراشیدن یا نتراشیدن ریش حاج سعید شده، خواسته یا ناخواسته اصل قضیه را فراموش کردند. فائزه، مهدی و... چگونه زندان می‌روند و در کدام سلول خواهند بود... مثل شهرام جزایری یا بقیه فتنه‌گران... سلولشان استخر و سونا و جكوزي دارد یا همانند مردم گرفتار که برای یک چک برگشتی وام ازدواج زندان رفته‌اند در سلول شلوغ عمومی هستند...

آری حاج سعید امروز محاسن تو بزرگترین دغدغه همه شده... همه را از این دغدغه برهان...

 

رسول شكري‌نيا

 

http://www.598.ir/fa/news/81137/رابطه-ریش-حاج-سعید-با-زندانی-شدن-فائزه

 

Shokrinia
Shokrinia
 
ا Copyright © 2013 Shokrinia.ir All rights reserved ا

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج