Shokrinia
Shokrinia
جشن زنان کاخ سعدآباد؛ آغازی برای یک بدعت!
جشن زنان کاخ سعدآباد؛ آغازی برای یک بدعت!

شب میلاد حضرت صدیقه طاهره(س) که شبی فرخنده و مبارک برای مسلمین و ایرانیان است مراسمی در کاخ سعدآباد برگزار شد که نحوه برگزاری، میهمانان و مکان آن در نوع خود بدعتی در بین دولت های بعد از انقلاب به حساب می آید.

حضور افراد و چهره های فتنه، انحرافی و جریان ساز، همسران برخی از مقامات و وزرای دولت، تدارک گسترده چندین نوع غذا و دسرهای مختلف، مجلس رقص زنانه، خوانندگی و نوازندگی غیرمتناسب با شئون انقلاب، شوی لباس و موارد دیگری که هریک در نوع خود حداقل پس از انقلاب سابقه نداشته و حتی دولتمردان اصلاحات نیز تا این حد جلو نرفته بودند.

عدم حضور و دعوت از چهره های رسانه ای و یا حداقل خبرنگاران خانم در این مراسم، گرفتن دوربین، موبایل و امکانات صوتی و تصویری میهمانان و حمل و نقل تشریفاتی آنان تا محل برگزاری مراسم که معمولا" در رده های امنیتی حفاظت از سران قوا انجام می شود، موید این مسئله است که همه همت برگزار کنندگان بر این متمرکز شده که خبر، گزارش، فیلم یا عکسی از این مراسم به بیرون درز نکند.

نکته ای که بایستی مورد سئوال قرار گیرد علت این حجم امنیتی کردن این فضا و مراسم چه بوده است؟ چرا باید مجلس ولادت حضرت زهرا(س) که علی القاعده بایستی با الهام از زندگی آن حضرت مجلسی بی ریا و ساده و صمیمی باشد، تا این حجم تشریفاتی، پر هزینه و با شکل و شمایل غربی باشد؟ نقش معاونت رئیس جمهور در امور بانوان و تشکیلات مرکز امور بانوان ریاست جمهوری در این مراسم و دعوت از برخی افرادی که خود منحرف یا همسر مسببین و عوامل فتنه هستند از سوی چه کسانی بوده و توجیه آن چه بوده است؟ هزینه انجام شده برای این برنامه چه میزان بوده و در زمانی که دولت با همه همت خود خواستار انصراف مردم از دریافت یارانه قانونی که حق آنان است، مواجهند برپایی چنین برنامه ای چه ضرورتی داشته و آیاد قرار است از این به بعد یارانه های مردم در این گونه مسیرها هزینه شود؟ فایده برگزاری این مراسم ها برای اسلام، انقلاب، اهداف نظام، سیره اهل بیت(ع) و به ویژه حضرت زهرا(س) چه بوده و چه معرفتی از برپایی این جشن که بی شباهت به جشن های مرفهین بی درد آن هم با تمام امکانات دولتی، چیست؟ و ده ها اما و اگر دیگر که هریک در جای خود جای تامل جدی دارد.!

به نظر می رسد برپایی این جشن که خواسته یا ناخواسته در برخی بخش ها ادامه دادن مسیر قطع شده جشن های هنر شیراز و 2500 ساله دوران ستمشاهی است، هدفمند و برنامه ریزی شده برای ایجاد بدعتی جدید در انقلاب است، بدعتی که سال های سال است مردم و مسئولان اصیل و پاکدامن به دنبال حذف آن بودند و آن احیای اشرافی گری و جشن های مدعی آزادی زنان است که این بار به بهانه روز زن آغاز شده و در صورت عدم واکنش شایسته مردم و مسئولان به ویژه دلسوزان و علما، مبدل به یک فرهنگ می شود و نقطه آغاز این انحراف اکنون کلید خورده است.

شایسته است برگزار کنندگان این جشن و دست اندرکاران آن با مطالعه بیشتر فرمایشات و مطالبات مقام معظم رهبری در سال جدید که مطالبات مردم است، حساسیت های فرهنگی و آسیب های بدعت گذاری را تشخیص داده و اگر توان تحقق منویات معظم له و نظام را ندارند، در مسیر تقابل با آن برنیایند که در این صورت ملت و دلسوزان تکلیف خود را خوب می دانند.

رسول شکری نیا


یادداشت در جوان آنلاین

www.javanonline.ir/fa/news/642318


Shokrinia
Shokrinia
 
ا Copyright © 2013 Shokrinia.ir All rights reserved ا

طراحی و تولید: گروه نرم افزاری ترنج